Wiele z nas lubi zrelaksować się podczas wirtualnej rozgrywki w ulubioną grę. Niezależnie czy jest to strategia, akcja czy platformówka, coraz więcej gier przygotowuje wersję do gry w czasie rzeczywistym, z innymi graczami z całego świata czyli wersję gry online. Do tego potrzebne są jednak konkretne sprzęty i wymagania sprzętowe by wszystko przebiegało bez problemu i by rozrywka rzeczywiście była dla nas odprężająca.

Przede wszystkim- szybki internet, bez tego ani rusz. Szczególnie istotny jest tu tak zwany ping. Pozwala na sprawdzenie czy istnieje połączenie pomiędzy hostami testującym i testowanym. Umożliwia on zmierzenie liczby zgubionych pakietów oraz opóźnień w ich transmisji, zwanych lagami. Oczywiście chodzi nam o to by lag, a więc opóźnienie było jak najmniejsze by rozrywka odbywała się płynnie. Jeśli mamy problemy z internetem, warto rozważyć zakup wzmacniaczy sygnału Signaflex, które zdecydowanie poprawią jakość połączenia i zmniejszą opóźnienia w przesyłce danych.

Jeśli chodzi o sprzęt dla graczy, niebagatelne znaczenie ma również monitor, na którym widzimy całą akcję naszej gry. Warto zwrócić uwagę na matrycę. Rodzaj IPS- wyświetla obraz bardzo dobrej jakości, o doskonałym odwzorowaniu kolorów. Zaletą są także szerokie kąty widzenia. Ich wadą dla gracza jest niższy czas reakcji. Drugi popularny rodzaj to matryca typu TN charakteryzuje się niskim czasem reakcji, co jest bardzo ważne w takich grach jak choćby FPP , są też tańsze niż poprzednio wspomniany rodzaj. Parametrem, na który również warto wrócić uwagę przy wyborze jest odświeżaniem obrazu. Większość wykazuje je na poziomie 120 Hz. Jest to wartość bardzo dobra i wystarczająca do uzyskania naprawdę płynnego w odbiorze obrazu, nie warto jednak schodzić do wartości o wiele niższej.

W kolejnych artykułach zastanowimy się czy dla gracza lepszy będzie mocny laptop czy może jednak komputer stacjonarny.