ZTE-Gigabit-phone-650x650

Jakiś czas temu pisaliśmy Wam o sieci 5G i próbowaliśmy „wywróżyć” z której wytwórni może pochodzić telefon, który ją zawojuje. Okazuje się, że pretendentem do tego miana, może być Gigabit Phone. Co o nim wiemy?

Gigabit Phone – tak nazywa się smartfon, który jako pierwszy na świecie umożliwia pobieranie danych z prędkością do 1 Gb/s. Wyglądem się nie wyróżnia- jest prawdę powiedziawszy rozczarowująco zwykłego designu, a szkoda, bowiem ma godne uwagi osiągi, które spokojnie mogłyby pójść w parze z ciekawym wyglądem.

1 Gb/s. to prędkość 10 razy szybsza od tej, z którą startowała technologia LTE. Żeby coś takiego osiągnąć, trzeba było korzystać jednocześnie z wielu pasm, odpowiednich anten i modulacji sygnału. Od smartfona wymagało to odpowiednio szybkiego modemu. I taki właśnie zainstalowano w Gigabit Phone modem X16 LTE.

Minus? Tak naprawdę niezależnie od modelu telefonu nie jesteśmy w stanie wykorzystać jego pełnej mocy. Jednak ZTE patrzy w przyszłość i jest zdania, że szybkości rzędu 1 Gb/s. staną się niebawem standardem. Obecnie, korzystając ze smartfonów cczęsto zmuszeni jesteśmy czekać- na przesył, na bufor i tak dalej. Może okazać się, że już naprawdę wkrótce zostanie to wyeliminowane do niezbędnego minimum. Czas pokaże. My jednak namawiamy, do wykorzystania tego co mamy już do tej pory, a więc do skutecznego zwiększenia zasięgu i stabilności sieci poprzez wzmacniacze i anteny Signaflex 😉