Raźno wkroczyliśmy w erę telefonów komórkowych, bez których szybko okazało się- trudno jest nam funkcjonować. Ta relacja jeszcze pogłębiła się po wejściu na rynek smartfonów, które oferowały nie tylko wszystko to co ich poprzednicy, ale również dostęp do internetu, co zmieniło niemal wszystko. Aż nadeszła era tabletów, głównie za sprawą premiery Ipadów od Apple. Co więc wybrać? Czy lepszym wyborem będzie dla nas smartfon czy może tablet?

Zanim odpowiemy sobie na to pytanie musimy zanalizować przeznaczenie urządzenia, którego zakup planujemy. Wypisanie oczekiwanych funkcji i zdecydowanie się na przeznaczenie urządzenia mobilnego, zdecydowanie ułatwi nam wybór i pozwoli zastanowić się co będzie lepsze do oczekiwanych zastosowań.

Można powiedzieć, że tablet jest jak większy smartfon. Różnią się przede wszystkim wielkością ekranu. Dodatkowo smartfon został specjalnie przystosowany do prowadzenia rozmów, jednak to nie jest niemożliwe a pośrednictwem smartfona. Co więcej, w erze rozmów typu facetime być może to właśnie tablet będzie dla nas korzystniejszą opcją? Zaletą tabletów jest właśnie ich duży ekran, co czyni go idealnym do, oglądania filmów, przeprowadzania prezentacji czy przeglądania stron www. Jego duża przekątna ekranu to jednak także… wada- nie można go schować w kieszeni, ciężko jest robić nim zdjęcia. Jak widać przeznaczenie to tutaj kluczowy element wyboru.

Ze względu na trudny wybór pomiędzy tabletem a smartfonem, można zdecydować się na pewien kompromis, hybrydę pomiędzy tymi dwoma urządzeniami. Jak na razie na rynku przodują dwa rodzaje: padfone od Asusa oraz phablet- czyli smartfon ze zdecydowanie większą przekątną ekranu.