Apple-kontra-Samsung-2

Walka Samsunga i Apple wciąż pozostawała dosyć wyrównana, a na polu walki nie był widoczny żaden nowy rywal. Firmy próbowały dogryzać sobie i marketingowo i technologicznie, teoretycznie nie mając sobie równych. Wkrótce jednak chiński gigant- Huawei może zepchnąć z piedestału koncern z Korei Południowej i stać się największym konkurentem firmy z Cupertino.

Według Brian White, analityka Drexel Hamilton, to, że Samsung zostanie zepchnięty z piedestału jest tylko kwestią czasu. Przewiduje również, że w ciągu najbliższych lat to właśnie Huawei zajmie jego miejsce, wyprzedzając wraz z Applem wszystkich pozostałych producentów smartfonów. Jakie są widoczne przewagi Appla, które pozwalają widzieć go w roli giganta rynku?

Kontroluje zarówno kwestie hardware’owe, jak i software’owe, a do tego zbudowało jednolity ekosystem, kompatybilny ze smartfonami, tabletami i komputerami osobistymi. To powoduje duże przywiązanie do marki, które jest nieocenione w budowaniu segmentu premium. Powoduje także dużą konkurencyjność na rynku – w tą stronę zdaniem Drexela Hamiltona powinny podążać również pozostałe firmy.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy, że Samsung w niedalekiej przyszłości pójdzie w odstawkę. Sam Huawei już kilkukrotnie przechwalał się, że za kilka lat to on zajmie pozycję lidera na rynku. Nie jesteśmy pewni czy, lub za ile, tak się stanie, ale jedno jest pewne- idą zmiany i będziemy świadkami sporego tasowania na rynku telefonów.