Gry komputerowe od swojego pojawienia się na rynku przeżywają nieustający rozkwit- są coraz bardziej dopracowane, wciągające, a co za tym idzie- liczba zaangażowanych graczy przybywa. Odwiecznym pytaniem jest: czy do gier lepszy będzie laptop, czy może komputer stacjonarny?

Gracze do prowadzenia komfortowej, pełnej emocji rozgrywki potrzebują odpowiedniej pozycji. Warto pamiętać, że rozgrywka może pochłonąć nawet kilka godzin naszego czasu. Patrząc na to z tej perspektywy, laptop wydaje się idealny, ale czy na pewno? Z zasady przeznaczony jest do zastosowań mobilnych, a co z tym idzie, by zredukować jego wagę, posiada mniejszy ekran i jakby nie było, daje mniejsze możliwości. Graczom natomiast najlepiej jest grać na desktopach.

Istnieje taka niepisana zasada, że jeżeli chcemy mieć maksymalnie ergonomiczne miejsce do grania i posiadamy pomieszczenie z wystarczającą ilością miejsca, to komputer stacjonarny będzie po prostu lepszy. Wraz z optymalnym biurkiem, wygodnym siedziskiem i monitorem na odpowiedniej wysokości tworzą idealny zestaw dla graczy. Istnieje jeszcze szereg zalet związanych z samą specyfikacją techniczną obu rodzajów sprzętu. Sprzęt stacjonarny możemy dowolnie modyfikować, ulepszać i składać zestaw z takich elementów, jakie nam najbardziej odpowiadają, a to przemawia za jego zakupem. Możemy na przykład podkręcić procesor, co pozwoli na jeszcze większe osiągi.

Pamiętajmy także o zapewnieniu sobie płynnie działającego internetu, bowiem na nic najmocniejsza maszyna, kiedy połączenie zostanie zerwane. W razie konieczności, warto pomyśleć nad zakupem wzmacniacza lub anteny zewnętrznej Signaflex.