Coraz częściej decydujemy się uprościć sobie życie wybierając sprzęty bezprzewodowe. Nic dziwnego- natłok używanych urządzeń sprawia, że nierzadko podłoga zamienia się w kłębowisko kabli- nieporęczne, ciężkie do czyszczenia i mało estetyczne. Do niedawna drukarki podłączano na kablu do komputera. Dziś coraz większą popularnością cieszą się modele bezprzewodowe. Dziś na tapetę bierzemy drukarkę bezprzewodową wifi i wszystko co musicie wiedzieć przed jej zakupem.

Oprócz oczywistych zalet takiej drukarki czyli pozbycia się wszędobylskich kabli, trzeba wyróżnić jej funkcjonalność. W łatwy sposób można połączyć z drukarką liczne urządzenia w całym domu lub biurze. (Oczywiście wtedy kiedy posiadamy stabilny internet- jeśli mamy z tym kłopoty radzimy przejrzeć ofertę wzmacniaczy sygnału Signaflex. Niewielkie urządzenia w technologii plug and play w szybki sposób rozwiążą problemy z siecią.) Czy przy wyborze drukarki bezprzewodowej warto zwracać uwagę na markę? Tak, zawsze podkreślamy, że wybór nieznanych producentów czy podróbek, to tylko pozorna oszczędność. Urządzenia z renomą zazwyczaj są wykonane solidniej, a cenione marki dbają o swój wizerunek i zapewniają lepszą obsługę Klienta w tym także ewentualne postępowanie gwarancyjne. Jeśli dużo używamy drukarki, na przykład gdy zakup dotyczy sprzętów do biura, warto zwrócić uwagę na to jaką prędkość drukowania podaje producent. Powolna drukarka, która potrzebuje wiele czasu na wydruk pojedynczego dokumentu nie sprawdzi się w takich okolicznościach. Zwracajmy uwagę na to jakie będzie jej przeznaczenie. Jeśli chcemy drukować zdjęcia czy fotografie potrzebujemy je w dobrej jakości. Im wyższa rozdzielczość danej drukarki, tym lepiej. Drukarka oferująca dobrą jakość druku w wysokiej rozdzielczości pozwoli na drukowanie zdjęć i obrazów.

Drukarki bezprzewodowe są niezwykle łatwe w montażu i łączeniu z innymi sprzętami, najczęściej w technologii plug ang play. Jeśli jednak posiadamy w domu starszy komputer bez Wi-Fi, nic straconego. Można połączyć komputer tego typu z drukarką za pomocą przewodu, a resztę urządzeń skonfigurować bezprzewodowo.