antena signaflex wifi

Anteny wifi to najłatwiejszy sposób na to by w mgnieniu oka poprawić jakość sygnału naszego bezprzewodowego internetu. Szczególnie przydatne są w firmach, gdzie ilość szeregowych połączeń jest duża, a obszar na którym potrzebna jest sieć, relatywnie rozległy. Jakie rodzaje anten wifi występują na rynku?


Zacznijmy od prostej anteny dookólnej, które wysyłają i odbierają fale we wszystkich kierunkach. Zazwyczaj charakteryzują się promieniowaniem w okręgu pod kątem 360º. W środku wspomnianego promienia znajduje się antena. Dokładny zasięg, w obrębie którego sygnał będzie wzmocniony każdorazowo umieszczamy w specyfikacjach naszych produktów, ułatwiając w ten sposób wybór dostosowany do indywidualnych potrzeb Klienta. Wyróżniamy anteny dookólne zewnętrzne oraz wewnętrzne. Charakterystyczną cechą tych drugich jest to, że im antena jest wyższa/ większa tym mocniejsze wzmocnienie osiągamy.
Drugim rodzajem są anteny sektorowe, które działają podobnie do omawianych wcześniej, jednak kąt ich działania jest nieco mniejszy. Z tego względu ich najczęstszym zastosowaniem jest połączenie typu punkt- wielopunkt. Odbiorcy muszą znajdować się więc w określonym kierunku. To idealne anteny do tworzenia bezpłatnych sieci wifi w kawiarniach czy miastach.
Trzecim rodzajem są dużo większe anteny kierunkowe. Wysyłają i odbierają fale radiowe w jednym wybranym kierunku. Kierunek ten ustalamy na podstawie tego gdzie znajduje się najbliższy dla nas nadajnik BTS naszego operatora. Anteny kierunkowe o większym kącie działania zapewniają lepsze pokrycie terenu, jednak kosztem zysku (działają na mniejszą odległość). W celu nawiązania połączenia z odległym nadajnikiem stosuje się anteny o małym kącie, ale dużym zysku.