laptop gubi zasięg

Wzmacniacz GSM zdecydowanie może się przydać w przypadku mieszkania studenckiego. Jest to niewielki wydatek po rozłożeniu kosztów, a w konfiguracji kilku lokatorów w wielu pokojach jednocześnie, każdy z nich odczuje znaczącą poprawę w użytkowaniu swoich urządzeń mobilnych.


Siła sygnału GSM czy też wifi słabnie wraz z odległością, co wynika z właściwości fizycznych. Kiedy więc router znajduje się w jednym z pomieszczeń, najczęściej za zamkniętymi drzwiami, bo każdy lubi dbać o swoją prywatność, może nastąpić sytuacja kiedy nie wszyscy z lokatorów cieszą się mocnym połączeniem. Problem narasta tym bardziej im więcej szeregowych połączeń, czyli mówiąc prościej im więcej urządzeń na małej powierzchni. Routery dobrze radzą się tylko z ich ograniczoną ilością. Kiedy więc każdy z mieszkańców posiada laptop i telefon lub dodatkowo jeszcze tablet, sytuacja może ulec pogorszeniu. Jeśli z kolei mieszkanie czy stancja znajduje się w starym budownictwie, zapewne mury są stosunkowo grube. To jeszcze bardziej przeszkadza w dobrym odbiorze sygnału. Jak więc temu zaradzić kiedy laptop gubi zasięg, a komórka urywa połączenia?
W takim wypadku wystarczająca będzie prosta antena dookólna. Po wyjęciu z pudełka wystarczy ją podłączyć do naszego routera, bezpośrednio do przystosowanego do tego gniazda. Sygnał zostanie momentalnie wzmocniony na całej powierzchni domu. Nasze anteny ze względu na swoją moc, nawet w podstawowej wersji (to znaczy jedynie z anteną wewnętrzną) pozwalają na kilkukrotne wzmocnienie emitowanych fal na powierzchni nawet 600 m2. To w zupełności pokryje zapotrzebowanie na sygnał w całym domu.
Od tej chwili telefony do domu staną się dużo przyjemniejsze, nikt nie będzie chodził z laptopem po domu szukając optymalnego zasięgu. Prace domowe i zadania odrabiać się będzie łatwiej i w większym komforcie. A jak już wspominaliśmy: koszt podzielony na wszystkich lokatorów, będzie naprawdę niewielki. Warto się przekonać i poczuć różnicę w użytkowaniu wzmocnionej sieci.