Mnogość nazewnictwa anten może być nieco myląca dla osoby, która nie zajmuje się elektroniką i nie jest nią zainteresowana. Wbrew pozorom jest to jednak bardzo proste.


Przede wszystkim anteny możemy podzielić na te zewnętrzne i wewnętrzne. Różnią się od siebie przede wszystkim mocą. Wszędzie tam gdzie operujemy na naprawdę dużych obszarach czyli od 2000m2 do nawet 5000m2 niezbędna będzie antena umieszczona na zewnątrz budynku. Należy ją również odpowiednio ustawić względem najbliższego nadajnika bts. W uproszczeniu możemy powiedzieć, że są to maszty poszczególnych operatorów, które są macierzystymi antenami emitującymi do nas sygnał sieci GSM. Jeśli nie wiemy jak ustawić naszą antenę, możemy skorzystać z gotowej (przygotowanej właśnie przez zespół Signaflex) aplikacji, która dzięki usłudze geolokalizacji bez trudu wskaże nam najbliższy maszt.
Drugim rodzajem anten są anteny wewnętrzne. Mogą mieć dwojaką funkcję. Pierwsza to właśnie odbieranie sygnału, jednak zwyczajowo przystosowane są do nieco mniejszego promienia emisji sygnału. Mogą również być podłączone do tak zwanych spliterów, a więc urządzeń, które równomiernie rozdzielają sygnał na większą ilość urządzeń. To z kolei przydaje się w dużych przestrzeniach na przykład dużych skrzydłach hotelu czy galerii handlowej.
Bez względu na nazwę działanie anten jest bardzo proste. Wyłapywane z nadajnika bts sygnał przesyłany jest do wzmacniacza, który dzięki użyciu najnowszych technologii wzmacnia sygnał z bardzo niewielkimi startami. Możemy poszczycić się najlepszymi na rynku urządzeniami, dzięki którym sygnał jest czysty, mocny, emitowany stale. Pożegnamy raz na zawsze urywany sygnał czy chodzenie z telefonem albo tabletem w poszukiwaniu zasięgu. To prawdziwy niezbędnik w każdym mieszkaniu i firmie, podnoszący komfort użytkowania sieci.