Obecnie wszystkie nowoczesne punkty powinny być wyposażone we własne, darmowe punkty wifi. Jest to w standardzie obsługi konsumenckiej, dlatego warto zatroszczyć się o ten aspekt funkcjonowania naszej firmy. Jak sprawić by internet i połączenia były przekazywane szybko i bezawaryjne?


Hotele galerie handlowe, kawiarnie czy restauracje standardowo posiadają w swoich granicach darmowy internet lub internet przeznaczony dla gości, do którego dostęp chroniony jest ogólnie podanym hasłem. Problem w tym, że często sieci tego typu chodzą niezwykle powoli lub w rzeczywistości- wcale, bo transfer jest tak znikomy, że uniemożliwia korzystanie z nich. Dlaczego tak się dzieje? Powodem może być duża powierzchnia robocza a tylko jeden router lub antena. W takiej sytuacji sygnał w jednej części hotelu będzie optymalny, natomiast na piętrach lub w innych skrzydłach będzie słabł. Jest to spowodowane fizycznymi właściwościami rozchodzenia się fal, w tym przypadku fal elektromagnetycznych.
Rozwiązaniem jest zainstalowanie zewnętrznej mocnej anteny na przykład typu tajfun, połączenie jej przewodem ze wzmacniaczem wewnętrznym, jednak już zdecydowanie mniejszym, od której następnie odchodzić będzie spliter czyli urządzenie rozdzielające równomiernie sygnał. W ten sposób od wzmacniacza możemy poprowadzić dowolną ilość mniejszych anten, na przykład typu grzybek. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszędzie w promieniu mniejszych anten konsumenci będą cieszyć się mocnym, nieprzerywanym sygnałem sieci.
Dysponujemy w swojej ofercie gotowymi zestawami tego typu. Rozwiązanie typu zestaw pozwala na bardzo szybkie zainstalowanie potrzebnych elementów i dostarczenie komfortowych warunków pobytu już w 15 minut po rozpakowaniu.