Dobór wzmacniacza nie jest trudną sprawą. Jeśli tak się wydaje, spróbujemy rozwiać te wątpliwości. Tak naprawdę wystarczy tylko zwrócić uwagę na kilka aspektów, które sprawią, że wybrany przez nas sprzęt będzie skrojony na miarę.


Zacznijmy od kwestii która dla wielu może być sprawą kluczową, a więc estetyki. Choć sprzęt ma niewątpliwie walory użytkowe, postaraliśmy się również by pasował uniwersalnie do wielu wnętrz. Nasze wzmacniacze sygnału GSM są więc eleganckie, nowoczesne i nienachalne w swoim wzornictwie. Oczywiście parametry techniczne mają najważniejsze znaczenie, jednak czemu na nich poprzestawać?

Do wyboru mamy owalne anteny wolno stojące, naprawdę niewielkich rozmiarów anteny dookólne lub nawet wzmacniacze montowane za pośrednictwem magnesu. To idealne rozwiązanie kiedy z jakichś przyczyn nie chcemy ingerować w wystrój i strukturę mieszkania (np. kiedy jest wynajęte). Polecamy także przyjrzeć się wzmacniaczom niskoszumowych, które zdecydowanie zwiększają komfort użytkowania urządzenia.

Kolejnym elementem jest rodzaj sieci w której pracują nasze urządzenia. Czy ma to być wzmacniacz 3G 4G LTE czy oferujący wzmocnienie w wielu zakresach jednocześnie? Istotna jest także pasmo działania. Jeśli interesuje nas np. konkretnie wzmacniacz sieci Areo, pamiętajmy by upewnić się w specyfikacji, że urządzenie obsługuje tą sieć.

Ważne jest także by sprawić jakie połączenia ma nasz sprzęt, konkretnie chodzi o gniazdo do którego będziemy wpinać potencjalną antenę dookólną. Śmiało możemy jednak powiedzieć, że nasze urządzenia są kompatybilne z produktami większości wiodących producentów na naszym rynku.