nokia-6-oficjalnie

Czekaliśmy na to wydarzenie pełni ekscytacji- jaki okaże się nowy smartfon od Nokii? Dziś znamy odpowiedź, musimy jednak pamiętać, że to nie jest już tak sama Nokia, do jakiej wielu z nas ma sentyment do dzisiaj. Nowe smartfony Nokii tworzone są na licencji przez fińskie HMD Global, które ma pełnię praw do wykorzystywania brandu Nokia. Oficjalnie poznaliśmy pierwszy z nowych produktów starej-nowej Nokii. Nokia 6 – czy jest powód do dumy?

Nowa Nokia stawia przede wszystkim na rynek chiński. Warto również pamiętać, że nowe produkty nie będą miały z poprzednimi żadnego związku, poza nazwą. Ale to właśnie ona może się okazać koniem napędowym sprzedaży. Czy tak będzie – zobaczymy. Same parametry techniczne do złych zdecydowanie nie należą – oczywiście mając na względzie, że mamy do czynienia z przedstawicielem średniej półki. Nokia 6 to przede wszystkim wyświetlacz 2.5D o przekątnej 5,5″ i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, średniopółkowy procesor Qualcomm Snapdragon 430, 4GB RAM i 64GB pamięci wewnętrznej. Wielu zwraca uwagę, że zdecydowanie na uwagę zasługuje zainstalowana w niej wersja Androida – w przeciwieństwie do innych nowości wciąż wypuszczanych z Androidem 6.0 Marshmallow, tu, już od momentu wyjęcia z pudełka, będzie Android 7.0 Nougat.

Nokia zwraca uwagę swoim designem: obudowa wykonana z aluminium, prostota i elegancja telefonu to elementy, które z pewnością zwrócą uwagę. Dodatkowo przyjrzyjmy się też innym elementom: mamy tu aparat 16 Mpix, kamerkę 8 Mpix, głośniki stereo wykorzystujące technologię Dolby Atmos, dual SIM (brak informacji czy hybrydowy, ale na pewno jest microSD), czytnik linii papilarnych, LTE oraz akumulator o pojemności 3000 mAh. Jak Wy oceniacie nowy telefon Nokii?