44

W jednym z naszych artykułów pisaliśmy o nowym telefonie od Huawei, skupialiśmy się jednak na jego wnętrzu, osiągach i tym dla jakiego użytkownika będzie to dobry wybór. Nie wspominaliśmy jednak o cenie, która nieco… zwala z nóg. Okazuje się jednak, że świat smartfonów znowu nas zaskoczył, mamy bowiem poważnego kontrkandydata na tytuł najdroższego telefonu na świecie.

Huawei mocno zaskoczył użytkowników wiadomością o tym, że cena Mate 9 Porshe Design ma kosztować aż 1395 euro, czyli równowartość prawie 6000 złotych. Okazuje się, że to jednak jeszcze nic!

W porównaniu do nowo zaprezentowanego Samsunga W2017 są to jednak tak zwane- grosze, bo cena high-endowego smartfona z klapką może być bowiem… blisko dwukrotnie wyższa. Czy to jeszcze realne ceny smartfonów? Czy ktoś zdecyduje się na tak drogi telefon? Co ma do zaoferowania dla użytkowników, by ci skusili się na tak luksusowy produkt?

Okazuje się, że pod względem specyfikacji urządzenie nie powala. Jest bardzo podobny do flagowych Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. Urządzenie również napędza czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 2,15 GHz z układem graficznym Adreno 530 i wspierany jest przez 4GB RAM. Pamięć wewnętrzna ma pojemność 64GB, ale można ją dodatkowo rozszerzyć przy pomocy karty microSD (do 256GB). Jedynym, ale dość kluczowym elementem, zwłaszcza w kontekście obecnych trendów designu smartfonów jest to, że telefon posiadać będzie klapkę, a więc w konsekwencji dwa ekrany o przekątnej 4,2 cala, oba w technologii AMOLED.

Czy to jednak przekonuje Was do tego telefonu? Bylibyście skłonni zapłacić tak dużą sumę za smartfon?