sm

Można śmiało powiedzieć, że żyjemy w epoce sportu- każdy z nas uprawia jakąś aktywność fizyczną, dbanie o siebie to moda, która szturmem podbiła świat. Co więcej, wielu z nas chce mierzyć swoje osiągnięcia i dzielić się nimi w mediach społecznościowych. Idealnym urządzeniem, które pojawiło się na rynku, a które ułatwia nam bycie aktywnym jest smartwatch, ze względu na swoje specyficzne funkcje. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Jak wskazują badania, najchętniej wykorzystywaną aplikacją do mierzenia aktywności fizycznej jest Endomondo, dostępne zarówno na system Android jak i IOS. Ze względu na możliwość założenia smartwatcha na rękę, urządzenie staje się idealnym kompanem biegaczy czy osób jeżdżących na rowerze- zastępuje specjalistyczne opaski dla sportowców, a ze względu na to, że łatwo parujemy zegarem z telefonem, wszystkie dane zostają na niego zgrane. Dodatkowo, zegarek jest na nadgarstku, więc doskonale sprawdza się w roli pulsometru- dane w aplikacji sportowej są wtedy dokładniejsze o spalone kalorie, puls i tym podobne. Nie musimy polegać na danych uśrednionych.

Z badań wynika, że według osób aktywnie uprawiających sport, najważniejszymi funkcjami (czy też tymi, które najczęściej są przez nich wykorzystywane) to: zliczanie pokonanych kilometrów obliczanie prędkości poruszania się, ilość spalonych kalorii, pulsometr. Jeśli więc jesteśmy fanami wysiłku fizycznego, a jednocześnie chcemy bacznie śledzić swoje rekordy, progres i osiągnięcia- zaopatrzmy się w smartwatch, który zawiera wszystkie wyżej wymienione funkcje.