Signaflex jest synonimem mocnego, stabilnego zasięgu sieci. To z kolei oznacza komfortowe użytkowanie naszych urządzeń: smartfonów, tabletów czy laptopów, które obecnie, co tu kryć, tracą większość swojej funkcjonalności, kiedy pozbawimy je dostępu do sieci. Mamy więc dużo sposobów na to, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom Klientów. Oczekiwaniom dotyczącym wzmocnienia zasięgu dowolnej sieci, w dowolnym paśmie. W tym artykule przedstawiamy kilka z nich.

Pierwszą urządzeniem i sposobem, jest najprostsza antena dookólna. Jej instalacja ogranicza się jedynie do podłączenia anteny bezpośrednio do modemu lub routera. Zaletą tego rozwiązania jest niewątpliwa szybkość i prostota. Doskonale działa na niewielkich powierzchniach, na przykład w domu czy mieszkaniu. Z jej pomocą sygnał zostanie równo rozdystrybuowany na całym obszarze określonym w specyfikacji. Zwróćmy uwagę na konektory, a więc złącza, za pośrednictwem których połączymy świeżo zakupiony sprzęt z tym który mamy w domu.
Kolejnym rozwiązaniem problemu słabej sieci jest wzmacniacz wewnętrzny. Sprawdza się w przypadku każdej z sieci dostępnych obecnie na rynku. Obojętnie więc czy interesują nas nadajniki play, orange, tmobile, czy też nadajniki 3G, 4G czy LTE – nasze wzmacniacze przystosowane są do działania w każdym z tych pasm. Wzmacniacze wewnętrzne pozwalają na wzmocnienie sygnału komórkowego i internetowego na nieco większych obszarach. Są więc idealne do biur, hali produkcyjnych i tym podobnych.
Trzecim rozwiązaniem jest najbardziej zaawansowany zestaw składający się z anteny zewnętrznej oraz wzmacniacza wewnętrznego. Antena odbiera sygnał od nadajnika macierzystego sieci, czyli inaczej masztu BTS, wyłapuje go, a następnie przekazuje do wzmacniacza. Tam sygnał ulega zwielokrotnieniu a my cieszymy się lepszej jakości połączeniem. Możemy zapomnieć o zerwanych połączeniach, smsach które nie wysyłają się tak szybko jak powinny czy martwych polach.