tap-strap-1000x667

Klawiatura jest trochę jak osobiste pióro wieczne- przyzwyczajamy się do określonego skoku, rozkładu klawiszy i kiedy przesiadamy się na inną, zmiana jest aż nadto wyczuwalna. Obojętnie jednak czy wolicie klawiatury tradycyjne, czy też te ekranowe, a nawet w postaci rzutnika n biurku- na pewno powinien zainteresować Was ten nowoczesny gadżet jakim jest Tap Strap.

Idea jest bajecznie prosta: klawiaturą może być wszystko: blat biurka, nasze kolano, kanapa. Urządzenie jest w stanie połączyć się z dowolnym urządzeniem Bluetooth. Pasek wykorzystuje wbudowane czujniki, które odbierają ruchy dłoni i palców. Kiedy jest połączony ze smartfonem lub tabletem, dotykanie czegokolwiek, spowoduje pojawianie się odpowiednich znaków klawiatury na ekranie urządzenia.

Pierwsze co się nasuwa: czy jest to więc urządzenie tylko dla tych, którzy na pamięć mają opanowany rozkład klawiszy qwerty? Czy więc mało kto będzie rzeczywiście potrafił skorzystać z tego urządzenia? Nie musimy wyobrażać sobie wyglądu pełnej QWERTY. Piszemy jedną ręką. Uderzając jednym palcem otrzymamy samogłoskę, zaś uderzając kombinacją dwóch palców, jesteśmy w stanie przywołać inne litery alfabetu. Pisanie wymaga pewnej wprawy, jednak opanowanie systemu pozwoli pisać kompletnie bez patrzenia. Co o tym sądzicie? Czy to przydatny gadżet, a może tylko wynalazek, bez konkretnego zastosowania?