Twitter-Logo-SecuredEra popularności mediów społecznościowych wciąż twa, w zasadzie ma się coraz lepiej. Jednak wraz ze wszystkimi dobrodziejstwami jakie ze sobą niesie- łatwiejszy kontakt między użytkownikami, poznawanie nowych osób, niesie ze sobą również poważne niebezpieczeństwo: szykanowanie i wyzwiska. Jaki plan ma portal Twitter by sobie z tym poradzić?

 

Zapowiedź zmian, które miały nastąpić pojawiła się już dawno, jednak użytkownicy zarzucali twórcom opieszałość w działaniu. Chcieli szybszych zmian, co pod pewnymi względami nikogo nie powinno dziwić. Codziennie dochodzi do wyzwisk, często nawet do prześladowań, a co gorsza- w wielu przypadkach dzieje się tak bez żadnego konkretnego powodu.

Jak zapewnia Ed Ho, pierwsze pojawią się w ciągu kilku najbliższych dni. Nie wszystkie będą jednak widoczne dla użytkowników (ma to z kolei powodować ich większą skuteczność, a mniejsze prawdopodobieństwo obejścia niewidocznych zabezpieczeń). I choć nie padło więcej szczegółów, to mężczyzna zdradził, że ulepszony system, który pozwala na wyciszanie niechcianych treści, na przykład za pośrednictwem cenzurowania określonych słów. Nacisk zostanie też położony na zgłaszanie kont. Twitterowiczów ma również chronić specjalny mechanizm, uniemożliwiający nękanie ich osoby z kilku różnych kont (choć system zapewne musi wykryć, że założyła je jedna i ta sama jednostka).