Obecnie chcemy być online cały czas. Dostępność liczy się nie tylko z powodów zawodowych, ale również po prostu ze względu na nasz komfort. Lubimy na bieżąco sprawdzać sieć, maila, social media. Co jednak jeśli nasz telefon czy tablet odmawia posłuszeństwa? Wifi ma słaby sygnał, a połączenia są urywane lub co gorsza- wcale nie można ich wykonać? Czym spowodowany jest brak zasięgu w telefonie?

Przede wszystkim jest to kwestia geolokalizacji. Maszty poszczególnych sieci są porozsiewane po całej Polsce. Nie oznacza to jednak, że w każdym jej miejscu zasięg będzie tak samo mocny. Ba! Wciąż istnieją regiony, gdzie zasięg jest mocno ograniczony. Drugi czynnik to otoczenie. Naturalne bariery takie jak lasy, czy górzyste tereny działają jak ekrany nieprzepuszczającego sygnału. Wiele osób mieszkających blisko lasu obserwuje, że zasięg jest lepszy jesienią i zimą, kiedy drzewa tracą liście, natomiast sygnał staje się dużo gorszy gdy drzewa są bujne.

Ostatnim czynnikiem dotyczącym słabego zasięgu sieci wifi jest po prostu niewielka moc routera, która może nie wystarczać na duże pomieszczenia, nie pokrywając zasięgiem całego obszaru. Szczególnie często spotyka się ten problem w wielkich halach produkcyjnych czy też w gospodarstwach rolnych.

Dobrą wiadomością jest to, że w zależności od problemu odpowiednio dobrane, mocne anteny i wzmacniacze Signaflex poprawią tą sytuację. Na niekorzystne położenie (oczywiście pod względem siły sygnału GPS) pomoże mocna antena zewnętrza oraz wzmacniacz. Umieszczona na zewnątrz i skierowana w stronę nadajnika naszego operatora wyłapuje impulsy a następnie przekazuje je do wzmacniacza. Nie martwmy się, jeżeli nie wiemy, gdzie znajduje się najbliższy maszt orange, play czy tmobile. Dysponujemy odpowiednim programem, który w mgnieniu oka podpowie Ci, jak należy ustawić kupione urządzenie. Czytaj dalej w drugiej części: tutaj.