img_5188Marzeniem każdego z nas jest komputer działający niemal z prędkością światła, który obsłuży każdą grę komputerową jaka właśnie wyszła na rynek, nie mający problemów z wydajnością, uruchamiający się w mgnieniu oka. Tym właśnie kierują się użytkownicy decydujący się na zakup procesora z serii Intel Core i7. Warto jednak zwrócić uwagę, że konieczny jest zakup właściwej płyty głównej, by wykorzystać jego moc w pełni. Czym więc się kierować? Podpowiadamy!

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na podstawy, a więc po prostu kompatybilność techniczną sprzętów. Muszą zostać dopasowane wszystkie komponenty komputera. Trzeba więc zwrócić uwagę między innymi na to, jakie formaty i gniazda ze sobą współpracują. Dopiero wtedy możliwy stanie się montaż podzespołów i ich odpowiednie wykorzystanie. W pierwszej kolejności skupmy się na tym jaki będzie format płyty głównej, który określa jej wielkości, a także rozlokowanie wszelkich wejść i pozostałych elementów wchodzących w skład budowy płyty. Następnym ważnym elementem jest kompatybilność z gniazdem, czyli socketem procesora. Inaczej niemożliwe okaże się jego zamontowanie. Układy dźwiękowe to również aspekt, któremu warto przyjrzeć się bliżej. Dobór ich konstrukcji będzie uzależniony od wspomnianego przeznaczenia płyt głównej.

Jak zwykle sugerujemy najpierw dokładnie przemyśleć, do czego będziemy wykorzystywać nasz sprzęt, a na tej podstawie zainwestować i dobrać te elementy, które najbardziej nam się przydadzą. Najważniejsza kwestią podczas doboru płyty głównej do procesorów i7 jest odpowiedź na pytanie, do czego oba elementy mają służyć. Dopiero na tej podstawie wybierane powinny być konkretne parametry urządzenia, takie jak chipset, rodzaje kart dźwiękowych i sieciowych czy wykorzystywane technologie.